Sukienki na lato dla puszystych

Nie każda przedstawicielka płci pięknej została obdarzona przez Matkę Naturę figurą modelki. Brak talii osy nie może jednak stać się powodem do załamywania się i uciekania do stosowania drakońskich diet. Trzeba oczywiście dbać o swój wygląd, nie można jednak przesadzać. Niektóre mankamenty wystarczy zatuszować przy pomocy odpowiedniego stroju.

Wybór letniej sukienki jest uzależniony przede wszystkim od tego, jaki mankament figury pragniemy ukryć. Zacznijmy od tej części ciała, którą najczęściej chcą zatuszować kobiety, mianowicie brzucha. Aby odwrócić od niego uwagę najlepiej postawić na sukienki odcinane pod biustem i rozszerzane ku dołowi. Warto również, aby wzór na górnej części był wyrazisty, dzięki czemu odwróci uwagę od dołu kreacji. Ten z kolei lepiej prezentuje się gdy jest utrzymany w jednym kolorze. Idealną sukienką, spełniającą prawie wszystkie wymienione kryteria, jest biała kreacja w greckim stylu.

Jeśli uważasz, że twoim mankamentem są ręce zdecyduj się na sukienkę z krótkimi rękawkami. Ich dokładna długość będzie uzależniona od indywidualnych gustów i tego jak wiele ciała chcemy, w subtelny sposób, zakryć. Istnieje oczywiście propozycja dla miłośniczek długich rękawów. Mogą one zainwestować w sukienkę, która ich ulubiony element kreacji będzie miała wykonany na przykład z koronki. Dzięki temu nie będą one odczuwały zbytnio gorąca, przy jednoczesnym nie odsłanianiu swoich ramion.

Przedstawicielki płci pięknej równie często, jak brzuch czy ramiona, pragnie ukryć nogi. Nie oznacza to jednak, że ich jedynym strojem muszą stać się spodnie. Idealnym rozwiązaniem jest założenie długiej sukienki. Ich letnie fasony w subtelny sposób maskują tą część ciała, której nie mamy ochoty odkrywać.
Nie każda kobieta jednak przepada za kreacjami o długości maxi. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście pójść na kompromis i założyć krótszą sukienkę, a do niej getry. Dzięki temu zostają upieczone dwie pieczenie przy jednym ogniu : nie trzeba zakładać znienawidzonej długiej sukienki, jednocześnie nie ma konieczności odkrywania nóg.