Biała sukienka w stylu greckim

Która z nas, kobiet, nie widziała ubioru starożytnej Greczynki i nie marzyła, aby wyglądać tak pięknie jak ona? Dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej, które znają to uczucie z autopsji mam wspaniałą wiadomość. A brzmi ona następująco : w tym wypadku na marzeniach nie musi się skończyć. Dzięki projektantom możemy założyć replikę kreacji w greckim stylu.

Mam nadzieję, że nikomu nie trzeba tłumaczyć jak wygląda taka sukienka. Jeśli jednak ktoś jest laikiem w kwestii mody, jak na przykład niektórzy mężczyźni, wyjaśniam, że jest to długa, powłóczysta kreacja, delikatnie odcinana pod biustem. Nie mam dobrej wiadomości dla miłośniczek wyrazistych barw. Kolor sukienki w greckim stylu to bowiem nieśmiertelna biel.

Dla kogo przeznaczona jest oferta producentów tych sukienek? Absolutnie dla wszystkich przedstawicielek płci pięknej. Każda kobieta ma prawo poczuć się, choć przez chwilę, jak mieszkanka starożytnej Grecji. Nie mam na myśli oczywiście młodych dziewczynek. Dla nich długa suknia nie będzie odpowiednim strojem. Będą bowiem w niej wyglądały co najmniej śmiesznie. A tego przecież nikt z nas nie chce.
Drugie, równie ważne pytanie, dotyczy okazji na jakie możemy założyć taką sukienkę. Przesadą byłoby powiedzieć, że na wszystkie. Oczywiście możemy przywdziać ją na codzienne wyjścia. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie w każdej sytuacji będziemy czuć się komfortowo. Z całą pewnością nie jest to kreacja tak wygodna jak sportowe sukienki. Sprawdza się natomiast z powodzeniem podczas wyjść ze znajomymi, na przykład do klubu. Może również stać się eleganckim weselnym strojem. Najlepiej prezentuje się podczas przyjęć organizowanych letnią porą.

W przypadku każdej sukienki nie można zapomnieć o dobraniu odpowiednich butów. Najlepszymi do kreacji w greckim stylu będą płaskie sandałki, na przykład składające się w całości z rzemyków. Dzięki nim kreacja nabiera wyglądu tej prawdziwej sprzed wieków. Nie oznacza to oczywiście, że nie można założyć pantofli na obcasie. Ważne jednak, aby nie rzucały się one zbytnio w oczy fasonem i kolorystyką.