Sukienki w kwiatki i groszki

Projektanci sukienek przystępując do pracy nad nową kreacją zawsze zadają sobie pytanie : jaki wzór wybrać na przewodni motyw? Odpowiedź na nie oczywiście jest uzależniona od gustu twórcy. Jak wiadomo nie od dziś każdy gust jest inny. Stąd różnorodność wśród dostępnych w sklepach modeli sukienek. Oferta producentów jest zróżnicowana na tyle, że każda przedstawicielka płci pięknej z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Oczywiście na wybór przewodniego deseniu kreacji mają wpływ również panujące w danym czasie modowe trendy. Istnieją jednak wzory, które królują rok rocznie ciepłą porą. O jakich właściwie mowa? Oczywiście o kwiatkach i groszkach. Wśród letnich kolekcji producentów sukienek wprost nie może ich zabraknąć. Nie oznacza to jednak, że każda kreacja z kwiatowym deseniem jest taka sama. Projektanci z powodzeniem wykorzystują dary Matki Natury i umieszczają na swoich ubraniach reprodukcję najbardziej egzotycznych kwiatów. Dowolnie wykorzystują oni również ich kombinacje. Czasami umieszczają w centrum jeden kwiat, innym razem zaś całe multum roślin.

W przypadku sukienek w groszki pole manewru podczas projektowania jest nieco zawężone. Zaszaleć można głównie w kwestii kolorów, zarówno samych groszków, jak i samej sukienki. Różna może być również wielkość tych pierwszych i rozmieszczenie na kreacji. Nie da się jednak ukryć, że największym powodzeniem nadal cieszą się tradycyjne białe sukienki w czarne grochy bądź ich odwrotność.

Projekt żadnej kreacji nie może się obyć bez wybrania odpowiedniego materiału, z którego zostanie wykonana. W przypadku letnich sukienek przeważają cienkie, zwiewne tkaniny. Ich wybór jest podyktowany przede wszystkim pogodą panującą o tej porze roku. Nie jest ona jednak decydującym wyznacznikiem w kwestii długości kreacji. Gdyby tak było jedyną długością byłaby mini. Tymczasem w ofercie sklepów odzieżowych nie brakuje długich letnich sukienek. Gustują w nich zarówno młodsze przedstawicielki płci pięknej, jak również te posiadające wcześniejszy rok urodzenia w dowodzie. Są to bowiem kreacje odpowiednie do włożenia zarówno na co dzień, jak i od święta. Letnie suknie maxi to oferta idealna dla kobiet, które chcą poczuć się kobieco, a nie przepadają za krótkimi spódniczkami.